Share This

Hakkımızda

home1

 

Umran Yayınları Dost Eli Derneği’nin yayıncılık markası olarak dernekle aynı temel ilkeleri paylaşmaktadır.

Bu ilkeler:
  • Hiçbir İslami altkimlikle sınırlı bulunmayan, dinimizin temel ve olmazsa olmaz değerlerinin, kavramlarının bütün insanlık tarafından hakkıyla anlaşılmasına hizmet etmek. Bu değer ve kavramlar; ALLAH’ı bilmek, Kur’an ve Efendimiz Hz. Muhammed (O’na Binler Selam)’dır. Bu üç temel İslami değer ve kavramın anlaşılmasında / anlatılmasında İslam tarihi boyunca şekillenmiş olan Ehl-i Sünnet algısı ve ilkeleri vazgeçilmez rehberimizdir.
  • İnsanlık tarihi, İslam tarihi, genel Türk tarihi, Osmanlı tarihi, Türkiye Cumhuriyeti tarihi ve yakınçağ tarihi başlıkları altında, Kur’an ve Sünnet perspektifine dayalı yeni bir tarih felsefesi ve metodolojisiyle “tarih”in yeniden Müslümanca ve çok daha doğru bir biçimde öğrenilmesine gayret göstermek.
  • Türkiye’nin, İslam Dünyası’nın ve bütün dünyanın bugününün ve yakın geleceğinin derinlemesine İslami ve gerçekçi çözümlemelerini yapmak.
  • İ’lâ-i Kelimetullah davasına hizmet eden ve Ümmetin öncelikli / acil ihtiyaçları arasında olduğuna inanılan her çeşit konuya öncelik vermek.
  • Okuyucuyla doğrudan iletişimimizde ilkemiz “entelektüellere takva, mûttakilere entelektüalite”dir.

Yukarıda özetlediğimiz ilkeler çerçevesinde bütün gayretimizi ihlas ile göstermeye söz verip, Rabbimizin yardım ve himayesine güvenerek yola çıktık.

Kusurlar bizim, güzellikler ALLAH’ındır.

Nefsimizi, sizi ve bütün Müslümanları Kendisine emanet edilenleri zayi etmeyen ALLAH’a emanet ederken, geleceğe dönük kesin inancımızı Bediüzzaman’ın diliyle bir kez daha tekrar ederiz: “Gelecek devrimleri içerisinde en yüksek, gür seda İslam’ın sedası olacaktır.”